budowa domu - Instalacje elektryczne - Budowa Domu Jednorodzinnego.pl

Budowa jest to wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także jego odbudowa, rozbudowa i nadbudowa. Prowadzenie budowy[edytuj] Budowa realizowana jest na zlecenie inwestora (lub przez samego inwestora), który zobowiązany jest z mocy art. 18 p.b. do zorganizowania procesu budowy, w tym między innymi do zapewnienia wykonywania i nadzoru nad wykonywaniem czynności związanych z realizacją budowy oraz nad prowadzonymi robotami, przez osoby uprawnione do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w wymaganym zakresie i specjalności. W przypadku budowy są to: projektant, kierownik budowy i ewentualnie kierownicy robót, inspektor nadzoru inwestorskiego (w przypadku budów, dla których jest wymagane w przepisach prawa ustanowienie inspektora). Oprócz ww. osób może okazać się niezbędnym włącznie w proces budowy innych specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami, np. geodety, geologa, archeologa i innych.

look at:
moja budowa
modernizacja domu
remonty


budowa domuInstalacje elektryczne - Budowa Domu Jednorodzinnego.plCały kurs: http://BudowaDomuJednorodzinne... '>http://BudowaDomuJednorodzinne... Z kursu dowiesz się: - Jakie obwody elektryczne w domu, będziesz musiał wykonać? - Jak osadzać puszki elektryczne? - Jak osadzić skrzynkę elektryczną? - Jakie zastosować przewody do instalacji elektrycznej w domu? - Jak wykonać obwody z gniazdami? - Jak zamontować i podłączyć halogeny? - Jak podłączyć wyłącznik światła? - Jak podłączyć gniazdka? - Zobaczysz schemat instalacji elektrycznej dla każdego pomieszczenia w domu. - Jak podłączyć płytę indukcyjną? - Jak podłączyć piekarnik? - Jak wykonać obwód świetlny z dwoma wyłącznikami światła? - Poznasz różnego rodzaju schematy połączeń. - Jak montować peszle? - Jak zamontować i podłączyć piec C.O. ? - Co to jest wyłącznik różnicowo prądowy i jak go podłączyć? - Jak podłączyć wyłącznik nadprądowy? - Jak doprowadzić kabel przyłączeniowy do środka budynku? - Jakie przewody elektryczne zastosować? - Jak wykonać oświetlenie schodów zewnętrznych? - Jak podłączyć rozdzielnicę główną w budynku? - Jak podłączyć ogranicznik przepięć? - Jak podłączyć uziemienie? - Jak podłączyć przewody fazowe do wyłączników nadprądowych? - Kiedy zaprosić na budowę elektryka z uprawnieniami? - Jak otrzymać protokół badań i pomiarów elektrycznych? - Jak wygląda instalacja elektryczna w całości? oraz wiele, wiele więcej. Cały kurs: http://BudowaDomuJednorodzinne... '>http://BudowaDomuJednorodzinne... .

Kanały: Education
Autor: eFilar

Dlugosc: 13:18
Oceny: 4.186722
Wyswietlenia: 224087

Tagi:  

Video Url:


Embed Code:

Komentarze


xxshiloxx100 (November 30, 1999 at 12:00 am)
super przedstawione rozłożenie instalacji jak najbardziej polecam ten filmik
Emil Pawlicki (November 30, 1999 at 12:00 am)
też mi się podoba polecam choć na elektryce nie znam się zbytnio to filmik prowadzi krok po kroku jak we własnym zakresie stworzyć okablowanie elektryczne